Wczytywanie strony

5 Kompania Warsztatowa


Lp.

Stopień

Nazwisko i imię

Rocznik i Nr. Ew.

Nr. Krzyża Monte Cassino

Uwagi

1.

ppor.

Chrzczonowicz Witold

1911/104

28308

 

2.

ppor.

Hikiert Jerzy

1909/

28309

 

3.

por.

Litynski Tadeusz

1899/71

28310

 

4.

ppor.

Łapka Roman

1913/34

28311

 

5.

ppor.

Nęcki Aleksander

1904/35

28312

 

6.

por.

Odolski Antoni

1904/35

28313

 

7.

kpt.

Plutecki Zygmunt Dyonizy

1905/168

28314

 

8.

kpt.

Srodzinski Albin

1908/

28315

 

9.

st.strz.

Andruszkiewicz Bronisław

1907/28

28316

 

10.

st.strz.

Adaszkiewicz Józef

1910/42

28317

 

11.

plut.

Borowski Edward

1904/115

28318

 

12.

plut.

Bogucki Feliks

1899/128

28319

 

13.

kpr.

Bogaczyk Wojciech

1913/206

28320

 

14.

st.strz.

Bocwinski Stanisław

1908/142

28321

 

15.

strz.

Biały Mieczysław

1921/68

28322

 

16.

strz.

Beżyk Józef

1909/170

28323

 

17.

strz.

Błażelonis Antoni

1913/205

28324

 

18.

sierż.

Cichy Józef

1904/71

28325

 

19.

strz.

Cender Antoni

1911/76

28326

 

20.

kpr.

Chmielewski Stanisław

1905/15

28327

 

21.

kpr.

Chojko Antoni

1911/74

28328

 

22.

st.strz.

Ciechanowicz Włodzimierz

1906/69

28329

 

23.

st.strz.

Cichocki Adam

1897/32

28330

 

24.

st.strz.

Chmielewski Zygmunt

1923/65

28331

 

25.

strz.

Cylwik Henryk

1920/78

28332

 

26.

strz.

Czajkowski Michał

1914/146

28333

 

27.

plut.

Dąbrowski Bronisław

1911/4.

28334

 

28.

kpr.pdch.

Dobromilski Bohdan Roman

1914/14

28335

 

29.

kpr.

Dokurno Edward

1901/45

28336

 

30.

st.strz.

Domaradzki Eugeniusz

1915/5.

28337

popr. 29.02.2020

31.

strz.

Dmuchowski Roman

1909/108

28338

 

32.

st.strz.

Friehoffer Józef

1898(9)?/36

28339

 

33.

plut.

Grochoczynski Władysław A.

1900?/144

28340

 

34.

kpr.

Gątkiewicz Tadeusz

1892/16

28341

 

35.

kpr.

Gembala Edward Lucjan

1912/136

28342

 

36.

kpr.

Guzniczak Stefan

1907/15

28343

 

37.

st.strz.

Grabus Stanisław

1908/97

28344

 

38.

st.strz.

Grabowski Józef

1900/112

28345

 

39.

st.strz.

Grojser Jankiel

1904/90

28346

 

40.

strz.

Gredka Wincenty

1897/81

28347

 

41.

strz.

Gold Jakub Karol

1893/12.

28348

 

42.

strz.

Gajewski Stanisław

1913/104

28349

 

43.

plut.

Harendarski Jan

1908/55

28350

 

44.

strz.

Hamulski Józef

1903/26

28351

 

45.

sierż.

Jarmuż Stanisław

1889/66

28352

 

46.

kpr.

Jastrzębski Zenon

1900/68

28353

 

47.

kpr.

Jarosz Stefan

1907/66

28354

 

48.

kpr.

Jutkiewicz Stanisław

1915/94

28355

 

49.

strz.

Jurkiewicz Władysław

1910/35

28356

 

50.

strz.

Jastrzębski Mieczysław

1908/104

28357

 

51.

st.sierż.

Kowalewski Stanisław

1897/54

28358

 

52.

sierż.

Klimaszewski Bolesław

1902/195

28359

 

53.

sierż.

Knera Franciszek

1900/225

28360

 

54.

sierż.

Komicki Józef

1910/364

28361

 

55.

plut.

Karpinski Henryk

1901/205

28362

 

56.

plut.

Knett Józef

1902/208

28363

 

57.

kpr.

Kotula Jerzy

1909/253

28364

 

58.

kpr.

Kurczewski Marian

1894/54

28365

 

59.

kpr.

Kaczarowski? Julian

1918/1.

28366

 

60.

kpr.

Kaminski Waldemar

1914/416

28367

 

61.

st.strz.

Kurpiel Franciszek

1895/62

28368

 

62.

st.strz.

Kosmider? Antoni

1908/198

28369

 

63.

st.strz.

Kłaniecki Władysław Mich.

1916/299

28370

 

64.

strz.

Kurzydło Andrzej

1913/347

28371

 

65.

strz.

Karaszewski Paweł

1910/283

28372

 

66.

kpr.

Lukoszczyk Karol

1913/5.

28373

 

67.

kpr.

Lesniak Franciszek

1923/54

28374

 

68.

st.strz.

Lenard Józef

1920/93

28375

 

69.

strz.

Leżanski Józef

1898/7.

28376

 

70.

st.strz.

Łapinski Mieczysław

1911/50

28377

 

71.

st.strz.

Łopatko Kazimierz

1922/1.

28378

 

72.

strz.

Łatyszkiewicz Wacław

1919/63

28379

 

73.

strz.

Łynaczewski Józef

1916/31

28380

 

74.

plut.

Małodobry Teodor

1901/86

28381

 

75.

plut.

Marszał Rudolf Francisz.

1910/167

28382

 

76.

kpr.

Myszkowski Roman

1903/20

28383

 

77.

kpr.

Mikina Jan

1900/25

28384

 

78.

strz.

Mrugalski Leon

1899/118

28385

 

79.

strz.

Musiałek Wacław Antoni

1920/146

28386

 

80.

strz.

Mucha Parfeni

1919/239

28387

 

81.

strz.

Marciniak Jan

1913/215

28388

 

82.

plut.

Nowicki Feliks

1912/45

28389

 

83.

plut.pdch.

Noszczyk Marian

1908/40

28390

 

84.

strz.

Nasuta Aleksander

1913/40

28391

 

85.

strz.

Nowakowski Teofil

1913/41

28392

 

86.

strz.

Niemiec Bolesław

1922/58

28393

 

87.

st.strz.

Onyszkiewicz Jan

1918/65

28394

 

88.

strz.

Olejniczak Ludwik

1901/11.

28395

 

89.

st.sierż.

Plufgradt Teodor

1902/169

28396

 

90.

plut.

Perycz Henryk

1894/25

28397

 

91.

kpr.

Pawełczyk Władysław

1899/65

28398

 

92.

kpr.

Pietkiewicz Wawrzyniec

1911/200

28399

 

93.

kpr.

Papkowski Tadeusz

1911/181

28400

 

94.

kpr.

Pyzowski Józef

1913/5.

28401

 

95.

kpr.

Pietrzak Jan

1914/96

28402

 

96.

st.strz.

Pasiuta Stefan

1918/21

28403

 

97.

strz.

Pirus Michał

1918/175

28404

 

98.

st.strz.

Ryhczynski? Adam

1909/84

28405

 

99.

st.strz.

Rudnicki Józef

1893/7.

28406

 

100.

strz.

Rogowski Adolf

1899/63

28407

 

101.

strz.

Ruszkowski Czesław Wiktor

1908/67

28408

 

102.

sierż.

Szymanski Tadeusz Bern.

1909/202

28409

 

103.

plut.

Suchocki Piotr

1900/255

28410

 

104.

plut.

Szajna Jan

1902/179

28411

 

105.

plut.

Szczupak Teofil Tertul

1915/316

28412

 

106.

plut.

Sielakow? Włodzimierz

1909/271

28413

 

107.

kpr.

Silin Antoni

1902/254

28414

 

108.

st.strz.

Silber Lech

1921/267

28415

 

109.

st.strz.

Szydło Piotr

1902/255

28416

 

110.

strz.

Słodzinski Edward

1910/288

28417

 

111.

strz.

Szczurko Feliks

1899/145

28418

 

112.

strz.

Sienkiewicz Leon

1899/104

28419

 

113.

strz.

Smulko Wincenty

1912/350

28420

 

114.

strz.

Sławik Feszczuk Piotr

1906/65

28421

 

115.

strz.

Skrzypnik Andrzej

1913/322

28422

 

116.

strz.

Suwalski Aleksy

1915/333

28423

 

117.

st.sierż.

Toczko Jan

1901/42

28424

 

118.

plut.

Tokarz Teofil

1909/38

28425

 

119.

plut.

Tyberek Stanisław

1915/7.

28426

 

120.

kpr.

Trzaskalski Jan

1900/48

28427

 

121.

st.sierż.

Wlaźlak Andrzej Stanisł.

1894/17

28428

 

122.

plut.

Walentynowicz Franciszek

1900/143

28429

 

123.

plut.

Waraczynski Kazimierz

1907/141

28430

 

124.

kpr.

Warczolak Eugeniusz

1910/184

28431

 

125.

st.strz.

Wawinski Aleksander

1899/101

28432

 

126.

st.strz.

Wojtkowiak Józef

1916/26

28433

 

127.

st.strz.

Wcisło Włodzimierz

1919/239

28434

 

128.

strz.

Woszkowski? Leon

1922/116

28435

 

129.

strz.

Walczuk Edward

1910/135

28436

 

130.

plut.pdch.

Zrobek Roman Edward

1920/87

28437

 

131.

kpr.

Zalmanski? Roman

1905/57

28438

 

132.

kpr.

Złotowski Józef

1912/116

28439

 

133.

kpr.

Zając Henryk

1899/27

28440

 

134.

strz.

Zawiesienski Tomasz

1924/49

28441

 

135.

strz.

Zdasiewicz Władysław

1909/87

28442

 

136.

st.strz.

Żejmo Wincenty

1904/31

28443

 

 

Powyższa lista ma charakter poglądowy.Może zawierać błędy.
Kopię orginału z wykazem odznaczonych można uzyskać w Instytucie Sikorskiego w Londynie.
Jeżeli odnaleźliśmy krewnego w zamieszczonym wykazie można skontaktować się z
Ministry of Defence w UK gdzie znajdują się teczki żołnierzy PSZ na Zachodzie.
Wymagany będzie akt zgonu lub zdjęcie nagrobka.
Osoby niespokrewnione również mogą otrzymać kopie dokumentów gdy będą mieli zgodę krewnych,
minęło 25 lat od śmierci żołnierza lub 116 lat od daty urodzenia.
Koszt uzyskania dokumentów to 30 funtów.
Żołnierz lub wdowa zwolnieni są z opłaty.
Przydatne informacje:
http://pism.org.uk/badania-rodzinne/?lang=pl
http://pism.org.uk/jak-korzystac-z-archiwum/?lang=pl
oraz WBH / CAW:
Kolekcja akt żołnierzy polskich poległych, zaginionych i zmarłych w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie
Kolekcja akt żołnierzy polskich powracających z Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1945-1948
Kontakt z autorem strony: info@2kp.pl

Zapraszam również na grupę FB:
Krzyż Pamiątkowy Monte Cassino (Monte Cassino Commemorative Cross)
http://www.facebook.com/groups/2587046001613246/
"Szanowni Państwo,
niniejsza grupa została poświęcona żołnierzom 2 Korpusu Polskiego odznaczonych
Krzyżem Pamiątkowym Monte Cassino za udział w walkach o Monte Cassino,
Piedimonte i Passo Corno w maju 1944 roku.

Wyrażamy nadzieję, iż zaproponowana tematyka spotka się z Państwa
zainteresowaniem i będziemy mieć możliwość wspólnego jej rozwijania.

Dlatego też gorąco zachęcamy Państwa do dzielenia się na forum grupy
posiadanymi pamiątkami oraz wspomnieniami związanymi z polskimi
uczestnikami bitwy o Monte Cassino.

W zawiązku z Państwa prośbami o zatwierdzanie postów dotyczących chęci nabycia
brakujących Krzyży Monte Cassino lub legitymacji do nich celem skompletowania
pamiątek po danym żołnierzu, chcielibyśmy poinformować,
iż posty o takiej treści będą publikowane, ale muszą zawierać zdjęcie/a potwierdzające
posiadanie już pamiątek związanych z owym żołnierzem.
Nie chcemy po prostu, aby grupa przybrała charakter handlowy.

Ladies and Gentlemen,

our group is dedicated to soldiers of the 2nd Polish Corps awarded the Monte Cassino
Commemorative Cross who fought in the Battle of Monte Cassino,
Piedimonte and Passo Corno in May 1944.

We hope that the proposed subject matter will meet with your
interest and we will have an opportunity to develop it together.

Therefore, we strongly encourage you to share memorabilia and memories
related to the Polish soldiers.

With regard to your requests to approve posts containing a willingness
to buy missing Monte Cassino Cross or document to it that belonged to a given soldier,
we would like to inform that such post will be approved but only if it contains
photo/s of other memorabilia of a given soldier."